„Utrpěl velmi vážná zranění, lékař už jen konstatoval smrt," řekla mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová. Podle ní se nehoda stala zhruba dvě stě metrů za městem.

„Motorista jel ve směru od Železného Brodu na Semily, když při průjezdu pravotočivou zatáčkou za obcí Proseč sjel zatím z nezjištěných příčin ze silnice a narazil čelně do stromu. Auto bylo nárazem tak zdeformované, že zprvu nebylo zřejmé, kolik se v něm nachází lidí. Nakonec se potvrdilo, že v autě byl jen řidič," upřesnil mluvčí semilské policie Petr Kmínek.

Na tísňovou linku oznámila smrtelnou nehodu řidička, která si ji v neděli kolem osmé hodiny ranní všimla. A to ve chvíli, kdy ji míjela.

Jenže, jak dopravní policisté šetřením na místě tragédie zjistili, je velmi pravděpodobné, že se nehoda stala již o několik hodin dříve. Přesněji v sobotu kolem desáté večerní.

Přesná příčina je nadále v šetření.

Během posledních několika dní jde o již druhou nehodu s nešťastným koncem. Ve čtvrtek před polednem zahynul manželský pár ve vraku Škody Fabia. A to poté, co do jejich auta na železničním přejezdu v Minkovicích u Višňové narazil vlak. Ten Fabii pod sebou doslova sešrotoval.