Mladý řidič zraněný při nehodě na Liberecku v nemocnici zemřel

Liberec - Čtyřiadvacetiletý řidič zraněný v úterý při nehodě u Pertoltic na Liberecku v nemocnici zemřel. Uvedla to liberecká mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.
Nehoda se stala na silnici 13 na rovném úseku mezi Arnolticemi a Pertoticemi. "Řidič Škody Octavii předjížděl jiné auto. Zatím z nezjištěných příčin, když se zařazoval před něj, narazil s vozem do stromu," uvedla Šrýtrová.

Muž utrpěl vážná mnohočetná poranění. "Na místě jsme ho museli krátce resuscitovat. Vrtulníkem jsme ho poté transportovali do liberecké nemocnice," řekla v úterý krajská mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová. Letos jde o druhou smrtelnou nehodu na nějakém úseku silnice 13 na Liberecku. Před třemi týdny se v Rynolticích v levotočivé zatáčce střetla tři auta poté, co řidič vozu Hyundai vjel do protisměru. Nehodu nepřežil jednačtyřicetiletý spolujezdec z protijedoucí Škody Octavie.

Vážná nehoda zablokovala silnici 38 na Českolipsku

Bezděz - Vážná nehoda dnes zablokovala silnici 38 mezi Doksy a Mladou Boleslaví, v úseku u Bezdězu na Českolipsku. Dva lidé při čelním střetu utrpěli těžké zranění. Řekla to krajská mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová. 

Nehoda se stal po 6:00 nedaleko odbočky na Bezděz. "Řidič Škody Octavie ročník 1975 jel ve směru od Doks. Na konci rovného úseku, na nepřehledném místě před mírnou levotočivou zatáčkou, začal předjíždět nákladní vozidlo aviového typu. V protisměru jel v tu dobu Peugeot 106 a došlo k čelnímu střetu," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Těžké zranění utrpěla posádka peugeotu, dva muži ve věku 38 a 47 let. "Jeden má mnohočetná poranění a na řízené ventilaci jsme ho vrtulníkem transportovali do liberecké nemocnice. Druhý utrpěl zranění hrudníku. Sanitou jsme ho odvezli do nemocnice v Liberci," uvedla Moravcová. Policie žádá řidiče Avie, který po nehodě odjel, aby se ji přihlásil. Považuje ho za důležitého svědka. "Obrátit se může na jakoukoliv služebnu policie nebo zavolat na linku 158," řekla Baláková.