Jedna z dopravních nehod se například odehrála v sobotu i v Českém Dubu na Liberecku, kde automobil narazil do sloupu elektrického vedení a skončil na boku. „Pět událostí se neobešlo bez zranění. Hasiči dále zasahovali u pěti nehod, kde bylo nutné uvolnění komunikace, neboť auta tvořila překážku silničnímu provozu a ve dvou případech také asistovali při úklidu vozovky,“ informoval na sociální síti Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.

Střet s lesní zvěří má za sebou řidič, který minulou sobotu nad ránem projížděl Jezerní ulicí směrem do centra Stráže pod Ralskem. V blízkosti bytové zástavby náhle vběhl na silnici statný jezevec. Kvůli krátké vzdálenosti se mu už nedokázal vyhnout a střetl se s ním. „Jezevec z místa nehody uprchnul a na autě zanechal škodu za zhruba deset tisíc korun,“ informovala krajská mluvčí policie Ivana Baláková.

Na střeše skončilo i auto tovární značky Peugeot 307, které řídila padesátiletá řidička. Projížděla od Doks na Oboru, když po projetí zatáčky na přímém úseku silnice I/38 podlehla mikrospánku a ztratila kontrolu nad řízením. „Peugeot vyjel následně ze silnice a pod můstkem se převrátil na střechu. Přivolaná zdravotnická záchranná služba ji z preventivních důvodů převezla na vyšetření do nemocnice, po kterém se naštěstí mohla brzy vrátit na místo nehody,“ dodala Baláková.