K vážné nehodě auta s motorkou došlo v sobotu kolem 11. hodiny v blízkosti Hostince u zlatého buřtu v Pihelu.

Na vině nehody byl podle policie pětašedesátiletý řidič Škody Fabie, který projížděl ve směru od Nového Boru z nedaleké benzinové čerpací stanice v připojovacím pruhu, ze kterého se rozhodl odbočit na parkoviště restaurace. „Přitom se ale plně nevěnoval dění na silnici a přehlédl od Nového Boru v průběžném pruhu jedoucí motocykl, kterému zkřížil jízdní dráhu," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Motocyklista podle ní nemohl střetu nijak zabránit a narazil do boku auta. Pětačtyřicetiletý muž za řídítky motocyklu a jeho dvaačtyřicetiletý spolujezdkyně utrpěli středně těžké zranění, přičemž ženu transportoval záchranářský vrtulník s poraněním hlavy do liberecké nemocnice a motorkáře si převzali do péče lékaři českolipské nemocnice, kam byl převezen sanitou.

Před víkendem bouraly tři řidičky

Několik dopravních nehod i požár zaměstnaly záchranné složky na Českolipsku během posledních dnů. Nejvíce napilno měli záchranáři ve čtvrtek, už brzy zrána záchranka, hasiči i policisté vyjížděli k dopravní nehodě kamionu a osobního auta do Stružnice. Při nehodě se lehce zranila řidička osobního auta, které po nehodě skončilo v poli. „Společně se záchranáři jsme poskytli první předlékařskou pomoc, při vyprošťování nebyla potřeba zvláštní technika," popsal Filip Drchota, řídicí důstojník hasičů pro Českolipsko.

O pár hodin později hasiči likvidovali požár v Jablonném v Podještědí, kde vzplála střešní konstrukce bývalé fabriky na dřevo o velikosti 50 krát 20 metrů.

Požár se hasičům podařilo brzy lokalizovat a uhasit. Zhruba ve stejnou dobu, okolo 15.30 záchranáři spěchali také do Zákup, kde na obchvatu v Mimoňské ulici havarovala řidička osobního auta. Nabourala do svodidel, z nehody vyvázla pouze s lehčími zraněními. Na místě zasahovala profesionální jednotka hasičů z České Lípy a jejich dobrovolní kolegové ze Zákup.

Na Českolipsku se bouralo také v pátek ráno, hasiči tentokrát asistovali u dopravní nehody na silnici na I/9 u benzinové stanice Shell v těsné blízkosti světelné křižovatky v České Lípě. Řidička osobního auta tam narazila do sloupu veřejného osvětlení.

Řidička osobního auta Peugeot ve čtvrtek havarovala na obchvatu Zákup, z nehody vyvázla s lehčími zraněními.