Řidič motocyklu Yamaha, 29letý cizinec, jel od Mníšku směrem na Liberec. Nedodržel bezpečnou vzdálenost za řidičem Fordu Mondeo, a aby do jeho vozu nenarazil, začal intenzívně brzdit. Tím došlo k zablokování obou kol, motorka se dostala do smyku a řidič i s ní spadl na pravý bok.

Následně se motocykl setrvačností smýkal po silnici a zastavil se až o forda. Při nehodě se motorkář vážně zranil a musel být vrtulníkem transportován do liberecké nemocnice, kde je hospitalizován. Škoda vznikla při nehodě pouze na motorce, a to v částce 10 tisíc korun. Policisté nehodu nadále šetří.

K druhé vážné nehodě došlo v katastru obce Chotyně. 22 letý řidič motocyklu Kawasaki, rovněž cizinec, projížděl v Chotyni pravotočivou zatáčku. Jel nepřiměřenou rychlostí a s motocyklem vjel do levé poloviny vozovky, kde čelně narazil do protijedoucího Renaulta Megane. Oba řidiči utrpěli zranění a před příjezdem policistů byli převezeni do Krajské nemocnice Liberec. Řidič osobního vozu byl po ošetření z nemocnice propuštěn. Motorkář v nemocnici zůstal, jeho zranění byla vážná.

Policisté navíc zjistili, že cizinec je držitelem řidičského oprávnění pouze na skupinu B. Na základě této skutečnosti zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu – řízení vozidla bez řidičského oprávnění.