Nehoda na více než hodinu uzavřela frekventovanou Tanvaldskou ulici na Vratislavice. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Podle ní v posledních dnech v Libereckém kraji vážných nehod motocyklistů přibývá.

Nehoda se stala před 13:30. "Řidič motocyklu Honda jel ve směru od centra města na Jablonec nad Nisou, kdy mu náhle do jízdní dráhy vstoupila 67letá žena. Řidič motocyklu se už střetu nedokázal vyhnout," uvedla Šrýtrová. Motocyklista ženu nabral a ještě několik desítek metrů ji vezl na přední části motocyklu, než i s motorkou spadl na vozovku.

"Žena utrpěla vážná mnohačetná poranění zad, pánve a dolní končetiny," řekla ČTK mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová. Sanitka ženu převezla na libereckou traumatologii. "Podle zjištěných prvotních informací se žena s největší pravděpodobností při přecházení nerozhlédla a vstoupila do vozovky, alkohol u řidiče policisté vyloučili orientační dechovou zkouškou," uvedla policejní mluvčí.

Dvě vážné nehody motorkářů vyšetřovali podle Šrýtrové policisté i v pátek večer. U Železného Brodu narazil po 18:00 do návěsu nákladního vozidla 19letý řidič motocyklu Yamaha. Nehoda se stala na hlavní silnici 10. "Motocyklista při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, povaze a stavu vozovky a vjel do protisměru. Zde se střetl s návěsem nákladního auta," popsala nehodu Šrýtrová. Motorkář narazil do levého zadního kola návěsu a spadl na vozovku. S těžkým zraněním ho vrtulník dopravil do liberecké nemocnice. Na motocyklu a nákladním vozidle vznikla předběžná škoda 166.000 korun.

Další nehoda motocyklisty se stala v pátek kolem 20:30 na silnici 15 u Kravař na Českolipsku. Po projetí zatáčky nedokázal včas zareagovat osobní vůz jedoucí před ním a motocykl zpomalit. Aby se vyhnul střetu, sjel vpravo mimo vozovku. "Narazil do betonové propusti a skončil v poli," uvedla mluvčí. I tohoto 34letého motocyklistu přepravil do liberecké nemocnice vrtulník. Předběžná škoda na motocyklu je 90.000 korun.
ivc kš