Tragický byl pátek na českolipských silnicích.

Při dopravní nehodě na silnici I/9 u Sosnové zahynul šedesátiletý řidič osobního auta. Muž nepřežil čelní střet s nákladním vozidlem. „Z trosek vozu museli řidiče vystříhat hasiči, záchranáři mu však už nemohli pomoci," uvedla mluvčí krajské záchranky Lenka Moravcová.

Dopravní nehoda se stala krátce před polednem v lokalitě zvané Ramš a na několik hodin zcela uzavřela dopravu na hlavní českolipské výpadovce.

Muž, který při nehodě utrpěl smrtelná zranění, řídil osobní auto značky Volvo. Podle mluvčí českolipské policie Ivany Balákové jel ve směru od České Lípy na Zahrádky, přitom se střetl s nákladním autem.

„Policisté nyní zjišťují příčinu dopravní nehody a sled událostí, které čelnímu střetu předcházely," řekla stručně Baláková. Důležitá pro další vyšetřování bude zřejmě výpověď dalšího účastníka dopravní nehody, řidiče osobního auta, který se snažil vyjet z vedlejší silnice na hlavní a přitom jej projíždějící volvo trefilo.

Šofér osobního auta vjížděl do křižovatky ze směru od staré silnice na Sosnovou. „Zastavil jsem, protože tam zprava jelo to vozidlo naložené dalšími auty. Řidič, co jel od České Lípy, se blížil hrozně rychle, vůbec nebrzdil a pak o naše auto škrtnul. My jsme pořád stáli a pak už jsme jen viděli, jak narazil do nákladního auta," popsal krátce po nehodě muž.

U nehody zasahovali profesionální hasiči z České Lípy. Kromě toho, že řidiče volva vyprošťovali z trosek havarovaného auta, zajistili olej unikající z protržené vany tahače. „Šíření do příkopu zabránili zasypáním sorbentem a vytvořením provizorní hráze," popsala krajská mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová.

Další nehoda pak uzavřela Dubnici

Jak mluvčí doplnila, pomoc hasičů si vyžádaly i další dopravní nehody na Českolipsku. Hasiči ze stanice Jablonné v Podještědí s dobrovolnými kolegy z Mimoně pomáhali po 12. hodině u nehody v Dubnici, kde osobní automobil narazil do stromu.

„Hasiči provedli protipožární opatření a zraněnému muži poskytli první předlékařskou pomoc. Po dobu zásahu byla komunikace neprůjezdná, provoz byl obnoven ve 13 hodin," uvedla Štrauchová.

Ve 12:46 hodin byli profesionální hasiči z České Lípy voláni opět k nehodě, tentokrát na I/38 do části obce Staré Splavy, kde havarovala dvě osobní auta a jedno nákladní.

Vedle nehod byli hasiči po poledni hodině přivoláni k požáru hrabanky nedaleko Stráže pod Ralskem.