Osmatřicetiletý řidič si takovou nehodu prožil minulé úterý na silnici R 35 mezi Libercem a Turnovem. „Znenadání vběhla autu do cesty srnka , náraz byl tak silný, že byla na místě usmrcena,“ popsala mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová okamžik, který se odehrál hodinu před půlnocí. Škoda na autě byla posléze vyčíslena na 25 tisíc korun.

Ve stejný den vyjížděli liberečtí policisté i k další nehodě se zvěří, tentokrát s divočákem. Nedaleko Českého Dubu projížděl silnicí vedoucí na Liberec pětatřicetiletý muž ze Světlé pod Ještědem. „Když muž projížděl pravotočivou zatáčkou, vběhl mu do jízdní dráhy kanec,“ uvedla Knopová. Ani tentokrát zvíře nepřežilo, mrtvé bylo hned na místě. Škoda je opět poměrně vysoká, na opravu auta bude řidič potřebovat minimálně třiadvacet tisíc korun.

O pár dní dříve měl co do činění s přebíhající srnkou třiačtyřicetiletý řidič. Ten jel směrem do centra Rokytnice nad Jizerou, když mu do cesty vběhla srna. „Po nárazu s vozidlem zůstalo zvíře na místě usmrceno. Ke zranění osob naštěstí nedošlo,“ uvedla semilská policejní mluvčí Soňa Šídová. Řidič musel policistům, stejně jako u každé jiné nehody, dýchnout, ale výsledek byl negativní. V tomto případě byla škoda nižší, přesto bude muset řidič v servisu vytáhnout alespoň čtyři tisíce korun.