Při lezení na skálu s názvem Kobylí hlava se mu přetrhlo lano. Následoval nekontrolovaný pád do nepřístupného terénu. Na pomoc mu z Liberce vzlétl záchranářský vrtulník. Jeho tříčlennou posádku doplnil ještě člen Horské služby Jizerské hory.

Nepřístupný terén

K místu neštěstí mimo jiné vyrazili i středočeští záchranáři a hasiči. Všichni již tušili, že záchrana nebude jednoduchá. Velmi ji komplikoval náročný terén. Záchranáři se proto rozhodli o využití právě vrtulníku. Jenže u skály nemohli přistát. Proto pro záchranu horolezce použili čtyřicetimetrového lana. „Po slanění do místa zásahu byl postižený muž již v péči středočeských záchranářů. Následně ho záchranáři ve spolupráci s hasiči zafixovali do vakuové matrace a vytáhli na cestu. Odtud jsme ho následně v podvěsové síti transportovali pod vrtulníkem do míst, kde pilot mohl bezpečně přistát," uvedl Pavel Horký, záchranář Horské služby Jizerské hory, který se záchranné akce osobně zúčastnil.

Jakmile pilot Michal Beneš s vrtulníkem přistál, záchranáři naložili pacienta na jeho palubu. „Zraněný muž utrpěl středně těžká poranění horních i dolních končetin. Letecky jsme ho transportovali na traumatologické oddělení do Krajské nemocnice v Liberci," řekla Deníku mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová.

V odpoledních hodinách pro změnu přistál záchranářský vrtulník na mostě v Poniklé na Semilsku. A to z důvodu složitého terénu, ve kterém nebylo možné bezpečně sednout na zem. Jednalo se o akutní transport pacienta s interním onemocněním na kardiologické oddělení liberecké nemocnice.

Zde nehoda již neměla šťastný konec