„Řidič osobního automobilu Mitsubishi při projíždění pravotočivé zatáčky vjel do protisměru, kde narazil do boční části protijedoucího automobilu Volkswagen Caddy," popsala vznik nehody policejní mluvčí Jana Světlá. Na místě zasahovalo několik záchranek, hasiči a policie.

„Jednu ženu se zlomeninami žeber a poraněním hrudníku jsme předali na traumatologii do Liberce. Druhou ženu s poraněním v oblasti kolene a jedno dítě s modřinou od bezpečnostního pásu jsme převezli na chirurgii do Jablonce, kde skončila i třetí žena. Ta utrpěla pohmožděniny hrudníku od bezpečnostního pásu. Zraněného muže s poraněním dolních končetin jsme transportovali na chirurgii do Jilemnice," informoval ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík.

Vyprošťování zraněných lidí z havarovaných vozidel nebylo nutné. „Asistovali jsme záchranářům a následně zasypali uniklé provozní kapaliny po dopravní nehodě," upřesnil řídicí důstojník hasičů Petr Bartoň.

Příčina této nehody a míra zavinění je předmětem dalšího vyšetřování dopravních policistů. Alkohol byl u řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na sto čtyřicet tisíc korun. Po dobu vyšetřování nehody byla doprava v daném úseku omezena do jednoho jízdního pruhu.

VW Golf na boku, BMW v příkopu

Složky Integrovaného záchranného systému ale zasahovaly i u havárií během soboty. Štěstí v neštěstí měla mladá žena, která pár minut před polednem havarovala s osobním automobilem Volkswagen Golf v obci Přebytek nedaleko Nového Města pod Smrkem na Frýdlantsku. „Řidička pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze silnice, zavadila automobilem o strom a převrátila se na bok," uvedla Světlá. Žena se lehce zranila. „S poraněním malíčku jsme ji převezli na chirurgii do frýdlantské nemocnice," dodal Mackovík. Raspenavští profesionální a dobrovolní hasiči na místě provedli protipožární opatření a následně řídili kyvadlově dopravu.

Liberečtí profesionální hasiči a jejich dobrovolní kolegové z Hrádku nad Nisou zasahovali o několik minut později u zdemolovaného automobilu BMW na nedostavěné silnici u Bílého Kostela nad Nisou. O klasickou dopravní nehodu ale nešlo. „Automobil byl v ten den nahlášen jako odcizený. Následně byl nalezen na stavbě nové silnice, nikdo u něj ale nebyl," vysvětlila Světlá. Poté, co s ním neznámý řidič narazil do betonové zábrany, kterou nárazem odhodil o několik metrů dál, skončil bavorák mimo silnici. „Vyteklý olej jsme zachytili a zasypali sorbentem. Následně jsme po naložení auta na odtahovou službu zlikvidovali i uniklý olej ze silnice," doplnil velitel hrádeckých hasičů Jaromír Mottl.