„Přijali jsem oznámení, že se v Horním Růžodole volně na ulici pohybuje páv," řekla mluvčí libereckých strážníků Daniela Bušková s tím, že o několik hodin dříve městští policisté odchytávali dva psy v areálu krajské nemocnice. Psi skončili v městském útulku. Páva převezli strážníci do Centra pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec. „Je to sameček, je bez zranění a v kondici," uvedla z Centra pro zvířata v nouzi Lenka Čápová.

Městská policie Liberec nejčastěji odchytává zatoulané psy a kočky, občas se objeví ale i kuriozity. „Před pár lety měl být v panelovém domě ve stoupačkách plaz, nic jsme ale neobjevili," konstatovala Daniela Bušková. K dalšímu nevšednímu zásahu došlo před dvěma lety v parkovacím domě v dolním centru Liberce. „Mezi zaparkovanými vozy pobíhala zmatená srnka," dodala Bušková. Strážníci jsou také poměrně často voláni k odchytu plazů. K pavoukům ale nikdy povolaní nebyli. „To, že bychom měli hlášení třeba o útěku sklípkanů, si nepamatuji," konstatovala mluvčí libereckých strážníků s tím, že si ale vzpomíná na odchyt dvou koní.

Občas také naleznou zraněného ptáka. „Všechna tato zvířata odvážíme do Centra pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec. Psy a kočky do městského útulku," dodala Bušková.