Na místě již byla jedna zraněná osoba v péči záchranářů. Druhý pasažér vozidla utrpěl zranění neslučitelná se životem. „Hasiči provedli u vozidla protipožární opatření a vrátili se na své základny,“ přiblížil zásah Radek Vojík z hasičské záchranné služby Libereckého kraje.

Od počátku října zemřelo v důsledku dopravních nehod již pět lidí. Život teprve devatenáctileté dívky vyhasl začátkem měsíce poté, co její otec nezvládl řízení auta a naboural.

„Krátce před pátou hodinou odpoledne byli dopravní policisté přivoláni k vážné dopravní nehodě, která se stala v Pertolticích. Cizinec, který jel v autě se svou dcerou, nezvládl na 218 kilometru silnice I/13 v Pertolticích řízení a s vozem havaroval mimo vozovku,“ popsala nehodu na Frýdlantsku Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Sám řidič vyvázl z nehody pouze s lehkým zraněním, jeho devatenáctiletá dcera však utrpěla zranění neslučitelná se životem.

Pouhých pět dní předtím zemřel v důsledku dopravní nehody další člověk, v tomto případě po srážce s osobním vlakem na železničním přejezdu v Mníšku u Liberce. „K této nehodě došlo 2. října, kdy v odpoledních hodinách zemřel ve svém voze sedmačtyřicetiletý muž, který přejížděl nechráněný železniční přejezd ve Fojtce, a to v době, kdy světelná signalizace upozorňovala na příjezd vlaku,“ připomněla nedávnou vážnou dopravní nehodu Vlasta Suchánková.

Od začátku roku do konce října přitom vypadala statistika mrtvých na silnicích poměrně pozitivně. Za celých devět měsíců zahynulo v důsledku dopravních nehod na Liberecku pět osob. Za poslední měsíc však se sobotní nehodou pět přibylo. (pr)