„Vloni, za stejné období, bylo střetů s cyklisty o devět více, tedy devětačtyřicet. Z nich čtyřiadvacet utrpělo zranění lehké, 12 střetů skončilo těžkým zraněním cyklistů a jedna nehoda skončila úmrtím,“ přiblížila tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Tragicky například dopadla nehoda pro devětapadesátiletého muže, který jel 4. listopadu v deset hodin dopoledne po silnici I/13, poblíž cyklostezky.

„Nevěnoval se řádně situaci před sebou a spadl na vozovku poté, co prudce zabrzdil za řidičem nákladního vozu, který stál z důvodu červené na semaforu u přechodu pro chodce. Cyklista utrpěl velmi závažná poranění, kterým přímo na místě události bohužel podlehl,“ doplnila smutný případ Vlasta Suchánková.

Dalším neštěstím je dopravní nehoda z 23. května, která se stala v odpoledních hodinách na křižovatce ulic Ruprechtická, Budyšínská a E.Destinové a skončila těžkým zraněním jedenasedmdesátiletého cyklisty. Toho srazila žena jedoucí v Peugeotu, která vyjížděla z vedlejší silnice a nedala mu přednost.

(pr)