Nehoda se stala na třídě 1.máje před bývalým hotelem Imperial. „Na místě policisté zjistili, že řidička Škody Felicie vyjížděla z parkovacího místa a přitom porazila starší ženu. Zavinění je na straně řidičky, protože nedostatečně sledovala situaci při couvání,“ uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.
Ke zraněné ženě museli vyjet záchranáři i s doktorem. Po ošetření lékař zjistil, že náraz nevydržela nejdelší kost, která se v lidském těle nachází.

„Sanitka převezla dvaasedmdesátiletou seniorku se zlomeninou stehenní kosti na traumatologii liberecké nemocnice,“ popsala výsledek chvilkové nepozornosti řidičky tisková mluvčí libereckých záchranářů Lenka Markovičová.

Policisté, kteří zasahovali na místě nehody, podrobili řidičku okamžitě i dechové zkoušce. „Test prokázal, že žena, která důchodkyni srazila, nebyla pod vlivem alkoholu. Proto nebyl důvod zabavit jí řidičský průkaz,“ doplnila Suchánková.

Případem se bude nyní zabývat dopravní inspektorát. „Nemohu zatím říci, jaký trest na ženu, která seděla za volantem, čeká. To bude záležet na tom, jak dlouho bude poraněná žena na nemocenské,“ řekla Suchánková.

Kateřina Vodičková