Ivana Buriánková uvedla, že pracovníci České pojišťovny například zaznamenali informace o těžko uvěřitelných okamžicích. Vymyslel je sám život. Klienti při popisování svých úrazů, často volí:

Jasná a stručná vysvětlení

Při jízdě na praseti jsem si vykloubila pravé rameno (snad ještě kurióznější než samotný úraz je fakt, že jej nahlásila klientka, které bylo v době úrazu téměř 60 let).

Uklouzl jsem na trávě a upadl plnou vahou pozadím přímo na pařez po již dříve uříznutém stromu. Ještě dnes nemohu na té půlce spát.

Udeřil jsem se hlavou o zeď. Opakovaně. Při jízdě na kole jsem srazil automobil. Při rychlé chůzi jsem narazil do zdi. Před týdnem mi zapíchli ve škole tužku do zadku vpravo.

Při stahování dřeva na prudkém svahu jsem uklouzl a koulel jsem se jako sud asi 15 metrů, až jsem dopadl na cestu.

Uklouzl jsem na dvorku po namrzlém slepičinci.

Odpoledne jsem se po požití několika piv udeřil kolenem do nosu při skákání na trampolíně.

Cca ve 3 hodiny ráno jsem si spletl dveře od WC se sklepem a zde jsem šlápl do prázdna.

Při zabíjení králíka jsem se střelila vzduchovkou.

Naše kočka přinesla na zahradu krysu nebo nějakou takovou mrchu, dcera si chtěla kočku pohladit, hlodavec v její tlamě ji ale kousl do ukazováku pravé ruky. Dcera leknutím na krysu šlápla, ta se pustila, asi tam ještě někde běhá.

Při hře na bowling mi při hodu koulí uvízl malíček v kouli a byl tam ponechán.

Doktorské hlášky

Lékaři ve svých zprávách mnohdy prokazují, že kreativita se dá v hlášením pro pojišťovnu uplatnit i v jejich náročném povolání:

Motá se jak liliput, pak zamrká a dobrý. Pacient má asi v zádech zapíchnutou jehlu, protože mu ze zad leze nit (a skutečně, byla tam!).

Na pacientku dnes zaútočila kráva. Povalila ji na zem a hlavou ji kutálela několik metrů.

Na toaletě prasklo pacientovi v pravém bicepsu.

Ozvalo se v telefonu

Perly během roku vyslechli i operátoři na klientské lince České pojišťovny:

Klient: Víte, ona se mi pošta ztrácí, tady kolem běhají lehké děvy, občas se něco ztratí, občas něco přibude, co ani nechci…

Operátor: Tak já Vám to pošlu emailem, tam se snad ty lehké děvy nedostanou.

Nelze se nezmínit o sedmi pozoruhodných perlách:

1. Omlouvám se, nyní vám musím skočit do řeky.

2. Máte na vozidle zástavní prádlo?

3. Dobrý den, mluvím prosím s pannou Novákem?

4. Poprosím vás o celé vaše jméno, datum a rok výroby.

5. Toto bohužel není pravda, tuto informaci vám musím vyzvrátit

6. Ano, Mercedes máme vyřešený. Nyní se pojďme věnovat Micibuši.

7. Vidím, že jste zodpovědný řidič. Máte tady hezký bezeškodní průjem.

(před)Vánoční zázrak

Motorista nahlásil pojišťovně jednu opravdu kuriózní nehodu. Došlo k ní v sobotu ve čtyři hodiny ráno, kdy řidič se svým automobilem sjížděl lesní serpentýny. Kvůli námraze však dostal smyk. Co čert nechtěl, ve stejném okamžiku se před automobilem navíc objevilo stádo srnek. Protože se řidič obával nárazu do stromu a následného zranění, rychle se odpoutal, přesedl na sedadlo spolujezdce, opět se připoutal a čekal na náraz. Jak dokázal zvládnout tolik úkonů ve zlomku vteřiny, však vysvětlit nedokázal. Že by (před)vánoční zázrak?

Perličky z Allianz

Například v oblasti autopojištění si vyslechli zaměstnanci pojišťovny Allianz tyto pozoruhodné hlášky:

„Dnes ráno jsem si všiml poškození svého vozidla jde o poškození všech dílů kromě střechy."

„Jedu a najednou srnka. Prostě se tam objevila."

„Couval jsem a svým zadkem jsem narazil do zadku toho auta. Při parkování."

„Vyjížděly jsme obě z parkovacího místa a senzor vzdálenosti v mém voze zareagoval až při nárazu do vozidla poškozené."

„Prostě mi to najednou ulítlo a došlo ke kolizi s obrubníkem."

„Po příchodu do garáže jsem zjistila, že je kompletně vysypané zadní sklo. Zřejmě vada materiálu."

Příběhy seniorů

Za zmínku stojí hlášení seniorů o tom, jaký problém se jim naskytl za volantem:

Do letošního května jezdila bez větších problémů a nehod seniorka narozená v roce 1921. Než se ve čtvrti, kudy pravidelně jezdila, „narodila" objížďka. Když nehodu hlásila, uvedla:

„Potřebovala jsem se dostat ze Žižkova do Karlína, ale byla tam neznámá uzavírka. Ani nevím jak, najednou jsem se dostala do protisměru, a ač jsem se protijedoucím autům snažila vyhnout, ve dvou případech se to nepovedlo."

Nehodu za druhou, o čtyři roky mladší seniorku, nahlásila její vnučka:

„Jak se to stalo nevíme a ani babička se na nic před nehodou nepamatuje. Projela autobusovou zastávkou a i s autem skončila v poli. Ale nikdo tam nestál, takže určitě neměla v úmyslu svézt někoho známého."

Zloději kradou kdekoliv a cokoliv

Překvapili rodinu u sváteční večeře

Zkušenosti policistů dokládají, že pachatelé jednají zcela bez skrupulí a mohou vás překvapit třeba za štědrovečerním stolem. „Za všechny mohu jmenovat případ, kdy se zloděj nehlučně vkradl do jednoho bytu a doopravdy překvapil rodinu u štědrovečerní večeře," popisuje odborník na ochranu domácího majetku Ivan Pavlíček.

Záchodové krádeže

Svým očím nevěřili ani policisté letos v říjnu v Ústí nad Labem, kdy zjistili, že kromě toho, že se kradou nejen chemická WC, mizí i vybavení toalet: Recidivista na toaletách pro invalidy v jednom ústeckém obchodním centru demontoval tří zásobníky na toaletní papír a dva zásobníky na mýdlo. Způsobil škodu kolem 3 tisíc korun. Policisté nevyšetřují žádného zlodějského nováčka: V Německu kvůli krádežím skončil na několik měsíců za mřížemi.

Jenom náhodou není slavná

Protože soused zavolal linku 158, ne příliš rozumná žena v Ústí n. L.Neštěmicích nepatří mezi celorepublikové celebrity. Za tragickou smrt řady lidí v domě mohla být opakovaně v televizi. Mohla mít také zajištěný dlouhodobý pobyt ve vězení.

Stal se totiž letos neuvěřitelný případ: Třiačtyřicetiletá žena po demontování plynových hodin pracovníky energetické společnosti, protože neplatila za odebraný plyn, napojila plyn sama načerno. „Je to neuvěřitelné, ale napojila se na plynové potrubí s pomocí gumové duše pneumatiky," uvedla Veronika Hyšplerová z ústeckého krajského policejního ředitelství.

Žena potom v poklidu odebírala plyn zadarmo a byla spokojená. Riziko, které ovšem hrozilo, bylo obrovské. Soused naštěstí cítil v domě plyn, a zavolal na linku 158. Únik plynu mohl zapříčinit výbuch.

Krimi perličky z Libereckého kraje

Voňavému uheráku recidivista neodolal

O tom, že zloději nekradou jen drahé věci, se přesvědčili začátkem letošního prosince i zaměstnanci prodejny Billa v liberecké ulici Generála Svobody. Zavítal k nim pětatřicetiletý muž tvářící se jako zákazník. Nešel však do obchodu nakupovat, ale krást. Pod své oblečení si mezi regály uschoval hned šest kusů uherského salámu za 1304 Kč. Když ale prošel přes pokladnu bez zaplacení, zadržela ho ostraha. Za krádež mu hrozí až tříleté vězení.

Na kole policistům stejně neujel

Překvapení jistě byli liberečtí policisté, kteří v první polovině listopadu vyrazili do Americké ulice. Tam se dle informací svědka vloupal neznámý muž do zaparkovaného auta. Jenže, když muži zákona na uvedené místo dorazili a pachatel je spatřil, usedl na jízdní kolo a snažil se hlídce ujet. Když si ale uvědomil, že proti policistům v autě nemá šanci, sesedl z kola a schoval se ve křoví. Hlídka prohledala okolí, kolo našla, ale pachatele nikoliv. Ten mezitím ze svého krytu vyběhl, znovu nasedl na kolo a pokračoval v ujíždění. Stačila chvilka, policisté ho zadrželi a umístili do cely. Celkem zloděj vykradl pět aut za dva dny.