„Během pátečního rána a dopoledne vyjížděli policisté k téměř desítce dopravních nehod. Obešly se bez zranění,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Aktuálně policisté vyšetřují havárii na Šébru u Svoru, kde sjelo auto do příkopu.

„Vlivem přibývající sněhové pokrývky je nutné dbát ostražitosti především ve výše položených oblastech kraje,“ dodal Robovský. Drobná omezení v provozu byla hlášena na silnici I/13 u Rynoltic, v okolí Cvikova, ale také na dalších místech na Českolipsku. Kamiony uvízly na Práchni, a to jak ve směru od Nového Boru, tak od České Kamenice.

Problémy byly i ve stoupání na Chotovický kopec mezi Pihelem a Novým Borem. Silničářům se podle Robovského úsek ve velmi krátké době podařilo plně zprůjezdnit.

Ani centru města Liberce se nevyhnuly dopravní nehody. Krátce před desátou se v ulici Vrchlického srazil linkový autobus s osobním automobilem. Ke zranění osob naštěstí nedošlo, v té době necestovali autobusem žádní cestující. Jednalo se pouze o tzv. „plechy“. Řidiči si dopravní nehodu vyřešili bez účasti policistů.

Aktuálně je pro kamiony neprůjezdná komunikace u Dubé na Českolipsku.