Přivolaní hasiči nalezli po příjezdu na místo nehody v pomačkané kabině druhého kamionu zaklíněného řidiče, kterého v půl deváté vyprostili pomocí hydraulického nářadí a navijáku.

Řidiče i spolujezdce převezla sanita Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje do liberecké nemocnice. Naštěstí řidič i spolujezdec vyvázli s lehkými zraněními. „Řidiče přeložili lékaři v nemocnici na oddělení ORL s řeznými ranami v obličeji, které si nevyžádají delší léčbu. Spolujezdec holandské národnosti leží na traumatologii s otřesem mozku a lehkou zlomeninou,“ popsala jejich stav Alexandra Kittnerová, tisková mluvčí Krajské nemocnice Liberec.

Hmotné škody se vyšplhaly na téměř dva a půl milionu korun. „Na prvním kamiónu vznikla škoda za 400 tisíc korun, na druhém byla odhadnuta na dva miliony,“ vyčíslila Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie. Kromě dvou nákladních aut došlo při nehodě i k poničení jednoho osobního vozu, a to Škody Forman, se kterým stál jeho řidič při kraji vozovky.

Nehoda zkomplikovala situaci dalším řidičům. Místo nehody bylo neprůjezdné a řidiči museli sjíždět u Makra na sjezd na Dlouhé Mosty a přes Záskalí pokračovat na Turnov.

Zcela zprůjezdnit úsek okolo Jeřmanic se podařilo až kolem 13. hodiny. U nehody zasahovali liberečtí profesionálové z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje společně se svými dobrovolnými kolegy z Hodkovic nad Mohelkou.