První nehoda se stala půl hodiny před polednem u Novin pod Ralskem, krátce před 13. hodinou pak havarovala u Hodkovic nad Mohelkou dvě osobní auta na hlavním tahu mezi Libercem a Turnovem. Kvůli bouračce byl jízdní pruh ve směru na Liberec uzavřený a objízdná trasa vedla přes Záskalí a Jílové. Obě nehody skončily podle mluvčího záchranné služby Michala Georgieva jen s lehčími zraněními.

Na rychlostní silnici zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému v neděli 6. srpna hned třikrát. Po první nehodě se tam vracely před čtvrtou hodinou odpolední a poslední nehoda byla nahlášena po osmé večerní. 

„Ve všech případech se jednalo o dopravní nehodu dvou osobních aut. Hasiči provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem,“ uvedli zástupci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Nepřiměřená rychlost a déšť

„Za uplynulý víkend došlo k nárůstu dopravních nehod v Libereckém kraji. Na vině byla především nepřiměřená rychlost a to, že ji řidiči nepřizpůsobili stavu vozovky a povětrnostním podmínkám,“ uvedl preventista Libor Barták. Řidiči podle policistů často zapomínají, že se vozidlo na mokré vozovce chová jinak než na suchu. „Za silného deště, kdy se na vozovce nachází větší množství vody, může při vyšší rychlosti dojít k takzvanému aquaplaningu,“ dodal Barták. Následky takových nehod pak mohou být až fatální.

Během první srpnové soboty a neděle došlo v Libereckém kraji ke třem desítkám dopravních nehod, z toho šest účastníků bylo zraněno lehce a jeden těžce. Celková škoda se vyšplhala na částku přes čtyři miliony korun. V patnácti případech byla na vině rychlost.