"Na místě jsou dvě zraněné osoby z vozidla, které si převzali do péče záchranáři. Cestující, které z vlaku evakuovali hasiči pomocí nastavovacích žebříků, jsou bez zranění," informoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.

V Jablonném se srazilo auto s vlakem.V Jablonném se srazilo auto s vlakem.Zdroj: HZS Libereckého kraje"Na místě jsme ošetřili dvě zraněné osoby, muže a ženu. Utrpěly lehké a střední zranění a při příjezdu záchranářů byly při vědomí a komunikovaly. Převezli jsme je na traumacentrum liberecké nemocnice," informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

Nehoda se stala v části Markvartice na železničním přejedzu číslo 3415 a to v době kdy svítila červená signalizace. "Ve vlaku tou dobou cestovaly téměř tři desítky pasažérů, které vyvázly bez zranění. Dvoučlenná posádka automobilu byla přepravena zdravotnickou záchrannou službou do nemocničního zařízení. Dechová zkouška u řidiče vlakové soupravy byla negativní," řekl tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Nehoda přerušila provoz na trati 086, která vede z Děčína do Liberce. Mezi stanicemi Rynoltice a Jablonné v Podještědí byla zavedena náhradní autobusová doprava. Omezení trvalo do odpoledních hodin. Případem se zabývají českolipští kriminalisté a vyšetřovatelé drážní inspekce