Půl hodiny před polednem se v Jablonci nad Nisou v ulici Mánesova stala vážná dopravní nehoda. "Řidič s vozidlem Ford Mondeo jel ve směru od centra města, kde narazil do pravého boku vozidla VW Golf, s nímž jeho řidička jedoucí ve stejném směru jízdy odbočovala vpravo mimo komunikaci," uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Těžce zraněného řidiče vozu Ford Mondeo z místa nehody letecky transportovali na traumacentrum liberecké krajské nemocnice. "Jeho stav je velmi vážný, lékaři jej připravují na operaci," informovala v pátek odpoledne mluvčí krajské nemocnice Barbora Silná. V péči jej mají na oddělené ARO.

V liberecké nemocnici skončil i jeho spolujezdec s poraněním hlavy. Ani jeden z nich podle informace Deníku nebyl v době nehody připoután bezpečnostními pásy.

"Tak jestli byli střízliví, dám na modlení," prohlásil svědek nehody, který z chodníku sledoval záchrannou akci. "Byla to rána jako z děla," dodal s tím, že osádku z Fordu Mondeo zná jako personál nedaleké restaurace. 

Alkohol byl u řidičky vyloučen na místě provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. U těžce zraněného řidiče dechová zkouška nebyla na místě vzhledem k jeho zdravotnímu stavu provedena a byl u něj v nemocnici nařízen odběr krve.

Zraněnou řidičku z VW Golf také do nemocnice převezla sanitka. Charakter jejího zranění a doba léčení nejsou v tuto chvíli známy.

"Okolnosti a příčina dopravní nehody jsou v současné době předmětem probíhajícího šetření," dodala Sochorová