„Neznámý řidič s nezjištěným vozidlem jel ve směru od Hodkovic nad Mohelkou do Českého Dubu, kde před odbočkou Vrtky se v pravotočivé zatáčce nedržel pravé strany komunikace, vyjel do středu vozovky a ohrozil tak řidičku s motocyklem Yamaha jedoucí v protisměru. Motocyklistka, aby zabránila střetu s autem, vyjela na pravou štěrkovou krajnici, kde ovšem dostala smyk a s motocyklem spadla na levý bok,“ popsala událost policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Žena při pádu z motorky utrpěla zranění a musela být záchranáři převezena do nemocnice v Turnově. Charakter zranění a doba léčení zatím není jasná. Jasné nicméně je, že řidič z místa ujel, aniž by splnil povinnost, kterou mu ukládá zákon.

V Liberci po bouřce zůstaly poničené cesty, chodníky i silnice, parky i třeba areály školek a škol.
Bouře napáchala v Liberci škody za 15 milionů. Zdaleka nejde o konečné číslo

Policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci, kteří dopravní nehodu šetří, žádají veřejnost, pokud má někdo jakékoliv informace ke zjištění totožnosti dosud neznámého řidiče i k nezjištěnému vozidlu, aby je sdělil policistům na bezplatné lince 158 nebo přímo policistům na Dopravní inspektorát v Liberci, tel. 974 466 254.

„Samozřejmě přijmeme veškeré informace i k samotnému průběhu této dopravní nehody,“ dodala Sochorová.