Havárie se stala ve čtvrtek v půl dvanácté dopoledne v ulici Hejnická v Krásné Studánce ve směru na Mníšek. „Řidič auta velmi pravděpodobně nedodržel bezpečný odstup od cyklisty, který jel po pravé straně komunikace. Narazil pravou stranou automobilu do cyklisty na jízdním kole. Ten při srážce utrpěl zranění, se kterým byl následně transportován na ošetření do nemocnice,“ popsal okolnosti nehody tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Na místě nehody zůstalo uražené pravé zrcátko z auta. Lze tedy předpokládat, že se jednalo o modrý vůz Škoda Fabia, II. řady.

Seriál Walker, Texas Ranger
KVÍZ: Znáte zahraniční seriály, které se vysílaly v 90. letech? Otestujte se

„V této souvislosti se obracíme na případné svědky nehodového děje a řidiče ostatních automobilů, projíždějících uvedenou komunikací v čase, ve kterém mělo k dopravní nehodě dojít. Uvítáme nejen svědectví osob z místa, ale také záznamy z palubních kamer projíždějících automobilů, které mohly nehodový děj zaznamenat,“ vyzval případné svědky Robovský.

Veškeré takto získané poznatky mohou policii dopomoci nejen k odhalení řidiče, který ujel, ale také přispět ke zjištění veškerých okolností a příčin vzniku nehodového děje. Lidé mohou policisty kontaktovat na známé lince 158, nebo na telefonním čísle 974 466 255. Informace mohou poskytnout také osobně, přímo přímo na služebně Dopravního inspektorátu v Liberci.