„Hasiči byli přivoláni k dopravní nehodě nákladního automobilu s přívěsem chvíli po třetí hodině ranní,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová. Nákladní vůz sjel ze silnice a položil se na bok.

Přitom jen o sto padesát metrů dál se stala prakticky stejná nehoda v polovině července. Tehdy ale uniklo do okolí mnoho litrů nafty a oleje. To se tentokrát nestalo. „I tak ale museli hasiči zamezit znečištění vody v příkopě, která ústila do potoka,“ dodala Štrauchová. U kanálové vpusti udělali hasiči hráz a samotnou kanalizační vpusť ucpali těsnícím vakem.

„K proražení nádrže automobilu nedošlo. Jak ale byl vůz v příkopě na boku, nafta unikala přes těsnění,“ doplnil velitel zásahu turnovských hasičů Aleš Zeman. Jak dodal, uniklé provozní náplně zasypali hasiči sorbentem.

Doprava v místě byla na sedm hodin omezena. Když došlo na samotné vytažení náklaďáku, silnice musela být uzavřena. Objížďka vedla přes Rovensko pod Troskami. „Pomocí dvou jeřábů najednou byl nejprve vytažen přívěs a poté nákladní automobil na silnici. Po půl jedenácté dopoledne se začaly jednotky vracet na základny,“ doplnila mluvčí.