Liberecký kraj – Dopravní nehody na čerstvém sněhu znovu zavařily obyvatelům celého Libereckého kraje. Policisté nevěděli, kam dřív skočit, již v poledne měli hlášeno deset nehod, kterých do večera ještě několik dalších přibylo, a problémy měli i chodci na kluzkých, zasypaných chodnících.

K neštěstí došlo pod Chotovickým kopcem na silnici I/9 ve směru z Nového Boru na Českou Lípu. Po čelní srážce dvou aut transportoval vrtulník s těžkým zraněním do nemocnice pětileté dítě a řidičku vozu.

Další nehody si podle policistů žádná zranění nevyžádaly, přesto komplikovaly dopravu po celém kraji. Jen v Liberci se během dopoledne srazil autobus s osobním vozem na náměstí Dr. Edvarda Beneše, které muselo být dočasně uzavřeno. Tři osobní auta se odpoledne srazila na důležité křižovatce ulic Valdštejnská a Chrastavská, nehoda ztěžovala průjezd až do čtyř hodin. Další dvě auta bourala v libereckých Ruprechticích, v Janovské ulici se zase srazil traktor s osobním vozidlem.

Karambol na sněhu uzavřel i Prosečskou ulici, která vede do Jablonce nad Nisou. Na železničním přejezdu uvízlo auto. „Vůz museli vyprostit hasiči, silnice byla zhruba dvě hodiny uzavřena,“ potvrdila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

A problémy se nevyhnuly ani silnici R35. U Bílého Kostela havaroval autobus a u Hodkovic nezvládl řízení řidič osobního vozu, které narazilo do svodidel.
Policisté v kraji i vzhledem k další nepříznivé předpovědi řidiče varují. „Pokud už musí vyjíždět, radíme být velmi opatrní, jet pomalu a určitě není dobré podcenit povinnou zimní výbavu,“ uvedla Suchánková.

Problematické byly i chodníky, které silničáři díky přívalům sněhu nestačili odklízet. Zdravotní záchranná služba Libereckého kraje ale zvýšený počet úrazů nezaznamenala. „Skutečně ten počet úrazů nijak nevybočuje z průměru. Možná je to tím, že lidé padají do měkkého,“ okomentoval situaci ředitel ZZS Libereckého kraje Stanislav Mackovík s drobnou nadsázkou. Lidem vadilo husté sněžení i silný vítr, který komplikoval chůzi.