Na českolipských silnicích loni vyhaslo šest životů, stejně jako v roce 2014. Podle policejních statistik bylo při nehodách na Českolipsku o jednoho těžce zraněného méně, naopak se zvýšil počet lehce zraněných, a to o dvacet.

K poslední loňské tragické nehodě došlo 19. prosince u Nového Boru. Řidič osobního vozu v mlze přehlédl dodávku před sebou a zezadu do ní narazil. Svým zraněním podlehl. Lidský život si vyžádala také říjnová nehoda u Stružnice, v červenci nepřežil náraz do stromu řidič v Tuhani a ke smrtelné nehodě došlo v červenci také u Sosnové.

Za loňský rok zemřelo v Libereckém kraji při nehodách nejvíce lidí na Liberecku, celkem dvanáct.

„Pokud se jedná o příčiny fatálních nehod, nejčastější byla nepřiměřená rychlost jízdy, nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a nesprávné předjíždění," upřesňuje Vlasta Suchánková, mluvčí Policie ČR Libereckého kraje.

Liberecký kraj tradičně věnuje prevenci vzniku nehod zvýšenou pozornost. Nejinak tomu bude i v letošním roce. Půjde např. o výstavu „STOP smrtelným nehodám". Prostřednictvím fotografií a popisu závažných dopravních nehod seznámí veřejnost s typickými a neustále se opakujícími příčinami tragických střetů.