Původní informace hovořily o tom, že se vlak střetl se sanitkou, podle zastupujícího mluvčího libereckých záchranářů Petra Matějíčky šlo ale o bílou dodávku, kterou volající se sanitkou zaměnil. 

„Na místě jsou dva zranění. Řidič dodávky utrpěl těžké zranění, poměrně velké množství zlomenin. Druhým zraněným je mladý muž, který cestoval ve vlaku a byl pořezán vysypaným sklem," popsal Matějíčka. 

Řidič zůstal po střetu zaklíněný ve voze, který střet s vlakovou soupravou pomačkal. „Hasiči prováděli náročné vyproštění. Nejprve vozidlo zajistili proti pohybu a poté přišlo na řadu hydraulické vyprošťovací nářadí, a to jak nůžky, tak rozpínák, dokonce i hydraulické válce. Ven se řidiče podařilo dostat po odklopení střechy," popsala mluvčí libereckých hasičů Zdeňka Štrauchová. Záchranáři pak řidiče převezli do liberecké nemocnice

Podle policejní mluvčí Dagmar Sochorové ve vlaku v době nehody cestovalo 28 cestujících. „Veškeré okolnosti nehody jsou předmětem probíhajícího šetření na místě události, které provádí policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci," uvedla Sochorová.

Provoz na vytížené železniční trati byl až do jedenácté hodiny přerušen. České dráhy kvůli nehodě zavedly náhradní autobusovou dopravu mezi Libercem a Mníškem. Vlaky ve Frýdlantském výběžku kvůli tomu v dopoledních hodinách nabíraly až čtyřicetiminutová zpoždění.