Nejprve v dopoledních hodinách oznámil na Městskou policii Liberec občan, že se na nástupišti nachází evidentně zmatený starý pán, jenom v pantoflích. To se strážníkům na místě potvrdilo. Ve spolupráci se státní policií zjistili adresu dotyčného a na ni jej strážníci převezli. Zde byl předán manželce.

Obdobná situace se odehrála tentýž den kolem 22.00 hodiny, kdy telefonicky oznámil občan z Liberce – Pavlovic, že v místní restauraci se nachází téměř šedesátiletá žena, která je o francouzských holích a bez možnosti ubytování. Strážníkům žena uvedla, že pochází z Frýdlantu v Čechách a že přišla o byt v Machníně z důvodu neplacení nájmu a nyní nemá kam jít.

„Strážníci se tedy snažili dotyčné zajistit provizorní ubytování. V Liberci v azylovém domě nebylo volné místo, ale v sousedním Jablonci nad Nisou byl azylový dům Naděje schopen ženu umístit,“ uvedla mluvčí Městské policie Liberec Daniela Bušková.

Ve spolupráci s Městskou policií Jablonec nad Nisou strážníci ženu do azylového domu převezli, kde jí bylo poskytnuto ubytování a pomoc s dalším postupem.