„Utrpěl mnohačetná zranění hlavy a hrudníku, skončil na traumatologii v liberecké nemocnici,“ uvedla mluvčí liberecké záchranky Lenka Markovičová.

V noci na úterý opět nasněžil těžký mokrý sníh a hasiči nevěděli, který strom odstranit dřív. „Nešlo jen o ojedinělé kmeny, na některých místech museli rozřezat až šest stromů za sebou,“ řekla tisková mluvčí libereckých profesionálů Zdenka Štrauchová.

Podle ní nadále zůstává nejproblémovější silnice I/14 od Rokytnice nad Jizerou přes Vilémov na Mýto a dále silnice I/10 z Desné na Harrachov. Skupina padlých stromů zatarasila i průjezd ze Sklenařic směrem na Jablonec nad Jizerou, trasu z Benecka na Vrchlabí nebo silnici přes Vítkovice.

V úterý ráno už měli hasiči na kontě čtrnáct výjezdů a počet během dne neustále stoupal. Hasiči v posledních dnech vyměnili stříkačky za motorové pily. Od pátku do úterního rána zasahovali celkem třiašedesátkrát. Kromě Semilska a Jablonecka ale také dvakrát například na Českodubsku.

Polámané stromy také způsobily jen v oblasti Jizerských hor tři poruchy na vedení vysokého napětí, bez elektřiny se tak ocitly stovky lidí. „Bez proudu je dvaadvacet trafostanic hlavně v oblasti Kořenova a Josefova Dolu,“ řekl agentuře ČTK severočeský mluvčí skupiny ČEZ Ota Schnepp. Na odstranění poruch se podle něj celé úterý pracovalo, opravy ale komplikoval těžko přístupný terén.