Motocyklista jel v sobotu 22. října po silnici směrem z Liberce na Dětřichov, kde se kolem 15. hodiny ze zatím nezjištěných příčin střetl s dodávkou Ford Tranzit. Nehoda je dosud v šetření.

Jak poznamenal ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík, k nehodě byl pro její závažnost vyslán vrtulník z Liberce, který jej převezl do Krajské nemocnice Liberec.

„Zraněný mladík byl v bezvědomí a v ohrožení života. Intubovali jsme ho a pro udržení základních životních funkcí připojili na řízenou ventilaci,” vysvětlil ředitel Mackovík.

Jak sdělili Deníku svědci nehody, na vině bylo údajně riskantní předjíždění. Mladého motorkáře prý vymrštil náraz fordu mimo vozovku, kde jej zastavil teprve strom. Prudký náraz o strom způsobil četná zranění. "Jeli jsme kolem, když už byli na místě zdravotníci ze záchranné služby. Se zhruba dvacetiletým motocyklistou to vypadalo dost špatně," poznamenal osmačtyřicetiletý muž z Ústí nad Labem, který se v sobotu vydal na Frýdlantsko s rodinou na týdenní dovolenou.