Devětatřicetiletý motorkář z Okrouhlé u Nového Boru se velmi těžce zranil při dopravní nehodě v křižovatce u Žizníkova mezi Českou Lípou a Zákupy ve středu večer.

Motocyklista čelně narazil do vozu BMW poté, co předjel kolonu stojících aut a přehlédl, že řidič BMW odbočuje ve stejném směru.

Ve vážném stavu motocyklistu transportoval do liberecké nemocnice vrtulník. „Muž byl na řízené ventilaci, s velmi vážný zraněním hlavy a středně těžký poraněním horní končetiny," upřesnila mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Moravcová.

Devětatřicetiletý muž řídil motocykl značky Triumf Daytona 600. K nehodě došlo krátce po 18. hodině, podle informací mluvčí českolipské policie Ivany Baláková nebyl nikdo další zraněn. „Policisté se budou dál případem zabývat, mimo jiné vyšetří, zda se střetu dalo předejít, i ze strany řidiče BMW," uvedla Baláková.

Dopravních nehod motorkářů nebylo během letošního léta mnoho a žádná neskončila tragicky. Zato těžké zranění je na místě u většiny.

Vrtulník na Českolipsko letěl také na konci července, a to pro mladou ženu, která cestovala na motorce jako spolujezdkyně. Za havárii u Dubé mohly zřejmě nečistoty na silnici. Řidička motocyklu se při nehodě zranila lehce a skončila v českolipské nemocnici. Obě ženy byly ve věku od 20 do 30 let.

Devětatřicetiletý motorkář z Okrouhlé u Nového Boru se velmi těžce zranil při dopravní nehodě v křižovatce u Žizníkova mezi Českou Lípou a Zákupy ve středu večer.Těžkým zraněním motocyklisty skončila také nehoda v Zahrádkách, které jsou častým místem dopravních karambolů. Třiačtyřicetiletý řidič jel s motocyklem zn. Honda VTR 1000 a v zatáčce z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem VW Tiguan.

V Libereckém kraji zemřely od začátku letošního roku na následky dopravní nehody dva motorkáři, střetů jsou ale podle krajské mluvčí policie Vlasty Suchánkové desítky.

Nejčastěji motorkáři havarují na čtyřech místech. Mezi „černé úseky" patří Záskalí u Hodkovic nad Mohelkou nebo spojka mezi libereckým sídlištěm Kunratická a Harcovem, Dubá na Českolipsku, výjezd na Tanvald a Harrachov u Železného Brodu.

„Je nutné si uvědomit, že například společně s cyklisty jsou zranitelnějšími účastníky silničního provozu," říká mluvčí policie. Její slova potvrdil i někdejší šéf krajské záchranky a letecký záchranář Stanislav Mackovík.

„Motorkář není krytý a pokud jen ve čtyřicetikilometrové rychlosti vylétne a narazí na jakoukoliv překážku, jsou z toho obyčejně těžká kombinovaná zranění hrudníků, pánve či krvácení do břicha," popsal zranění, která končí na traumatologii liberecké nemocnice.

Jen náraz do obyčejného plotu podle něj nedávno skončil bohužel amputací končetiny. Nejhorší jsou podle něj náhlé letní změny počasí, třeba při bouřkách, kdy se suchý povrch silnice náhle změní v mokrý.

Devětatřicetiletý motorkář z Okrouhlé u Nového Boru se velmi těžce zranil při dopravní nehodě v křižovatce u Žizníkova mezi Českou Lípou a Zákupy ve středu večer.