„Řidič se po předjetí osobního automobilu chtěl zařadit zpět do svého jízdního pruhu, dostal ale smyk, následkem kterého vyjel mimo silnici a narazil do stromu," popsala vznik nehody policejní mluvčí Ivana Baláková. Na místo šest minut před sedmou hodinou ranní vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů ze Semil a Jilemnice, záchranná služba a policie.

Vážná dopravní nehoda.

„Když hasiči k nehodě dorazili, řidič ležel vedle automobilu. Nedaleko od něho se nacházel motor, který se z automobilu nárazem utrhl," informovala mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Náraz do vzrostlého stromu tak musel být velmi silný. Jednotlivé části havarovaného Volkswagenu byly rozházené po okolí ve vzdálenosti několika desítek metrů.

„Hasiči poskytli zraněnému řidiči první pomoc a po příjezdu záchranné služby pomáhali s dalším ošetřováním," dodala Štrauchová. Záchranáři za pomoci hasičů zraněného muže přenesli do sanitky.

K nehodě z Liberce vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby, který jinak začíná létat až kolem půl osmé. „Posádka vrtulníku byla již na letišti přítomna a meteorologické podmínky nebránily vzlétnutí," vysvětlil ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík. Zraněného řidiče hasiči se záchranáři následně přenesli do vrtulníku. „Muž utrpěl při nehodě závažná poranění hlavy. V bezvědomí jsme ho letecky přepravili na traumatologické oddělení do liberecké nemocnice," dodal Mackovík.

Záchranné a vyprošťovací práce včetně vyšetřování nehody dopravními policisty si vyžádaly kompletní uzavření silnice.

Vážná dopravní nehoda.