Veškerá technika silničářů je od půlnoci na silnicích. I na hlavních tazích leží vrstva rozbředlého sněhu, a tak mohou klouzat. Problémy mohou mít hlavně kamiony ve stoupáních, řekl náměstek ředitele společnosti Silnice LK Petr Šén.

Doprava na frekventované spojnici z Liberce na Jablonec přes Lukášov, kudy denně projíždějí stovky kamionů, stojí kvůli nehodě rumunského kamionu, který nezvládl jízdu v serpentinách.

"Rumunský řidič zřejmě podmínky podcenil a zapadl, běžně uvízlá auta nevyprošťujeme, jde ale o velmi vytíženou silnici a my potřebujeme průjezd co nejdříve uvolnit," řekl Šén. Jinak podle něj vážné problémy na silnicích hlášeny nejsou, kamiony ale mohou mít potíže v kopcích.

Motoristé by měli jezdit se zvýšenou opatrností a při vjíždění do zatáček a křižovatek zpomalit. "Pozor by si měli dát řidiči i na silnicích třetích tříd, které se jen pluhují. Sypat inertním posypem nemá smysl, protože okamžitě zapadává sněhem," dodal hlavní dispečer Pavel Pospíšil. Sněžení postupně slábne, v průběhu dne se mají objevovat už jen přeháňky.

V kraji se dnes ráno oteplilo, teploty se pohybují jen kolem bodu mrazu, v horských oblastech klesají ke třem stupňům pod nulou. Sníh je většinou těžký a mokrý, což snižuje riziko tvorby sněhových jazyků a závějí. Těžký sníh však může lámat či vyvracet stromy. "Nic takového ale zatím hlášeno není," ujistil Pospíšil. Všechny silnice jsou podle něj průjezdné a s opatrností sjízdné.