„Zbytečně vyhaslo devatenáct životů, v roce 2015 zemřelo při dopravních nehodách 23 osob," vypočítala mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková.

Celkově bouralo loni v Libereckém kraji 4 086 řidičů, což bylo o 197 více než v loňském roce. Nejčastějším důvodem nehod byl podle Suchánkové nesprávný způsob jízdy (2002) a rychlá jízda (720). „Nejvíce nehod se stalo v obci a to 2 599," dodala mluvčí.

Málo překvapivá je i informace, že řidiči nejčastěji bourali v pátek, kdy také bývá na silnicích největší provoz. Loni se stalo před víkendem šest smrtelných nehod. Nejvíce lidí zemřelo na Liberecku devět, nejméně na Jablonecku dva.

K smrtelné nehodě došlo například loni začátkem února v Železném Brodě, kdy řidič fiatu skončil v náhonu vodní elektrárny. „Řidič byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, kde následující den zemřel," vysvětlila mluvčí.

Další tragický případ se stal v dubnu v Pertolticích na Frýdlantsku, kdy řidič dostal v zatáčce smyk a naboural se do stromu. Přestože byl transportován vrtulníkem do nemocnice, zemřel ještě ten den.