"Bezprostředně po střetu řidič z vozidla vystoupil a cizím jazykem ke zraněné ženě něco promlouval. Následně nastoupil do vozu a z místa dopravní nehody odjel, aniž by učinil opatření, které mu ukládá zákon," řekl k nehodě tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský.

V této souvislosti liberečtí dopravní policisté žádají případné svědky události o spolupráci. Zároveň se také obracejí na řidiče, kteří v inkriminované době projížděli v blízkosti areálu firmy Magna nebo projížděli křižovatkou ulic Kubelíkova a Bánskobystrická a jejichž vozidla byla vybavena kamerovými systémy, aby se na ně obrátili. Použít mohou známou linku 158 nebo mohou navštívit služebnu Dopravního inspektorátu v Liberci.

"Pátráme také po totožnosti dvou osob, které šly společně s ženou a byly tak přímo svědky nehodového děje. Lze také předpokládat, že mohou být dopravní nehodou také poškozeny a mohly utrpět zranění," dodal Robovský.

Veškeré informace volejte na bezplatnou linku 158 nebo poskytněte svá svědectví policistům přímo na služebně Dopravního inspektorátu v Liberci. Jakékoli informace k případu mohou výraznou měrou dopomoci k jeho objasnění.