Dvě čtvrteční dopravní nehody měly totiž vcelku nestandardní průběh. Jeden incident odstartovala srážka s divočákem.

„Škodu za sto tisíc korun způsobilo na autě řidičky divoké prase. Žena jela před půl druhou v noci Mazdou 626 od Příšovic směrem na Turnov. Zhruba na 69. kilometru jí vběhlo z levé strany pod kola vozu divoké prase,“ uvedla Vlasta Suchánková, mluvčí liberecké policie.

Řidička už nestihla v rychlosti zabránit střetu se zvířetem a tak došlo k auto nehodě. Řidičce se naštěstí nestalo nic vážného. Prase z místa nehody uteklo. Později ale bylo nalezeno v nedalekém příkopu mrtvé, zraněním z nešťasné nehody podlehlo chvíli po srážce s autem. Policisté nehodu po zadokumentování odloží - vina nebyla v tomto případě na straně řidičky.

Druhá nehoda s nestandardním průběhem se stala kvůli nepozornosti mladého řidiče, který vyjel ze silnice. „Dvaadvacetiletý řidič jel po páté odpoledne vozem Alfa Romeo po silnici III. třídy - od Zdislavy na Jitravu. Když projížděl levotočivou zatáčku, lekl se protijedoucího auta natolik, že místo aby kopíroval zatáčku, projel ji rovně a skončil v odvodňovacím příkopě,“ popsala průběh nehody Vlasta Suchánková. Řidič tak svou vlastní vinou způsobil na svém voze škodu za třicet tisíc korun. Přesná příčina nehody je zatím v šetření policie.

Dalších šest dopravních nehod se obešlo bez velkých komplikací a především bez usmrcení. Dobrou statistiku má na svědomí ukázněnost řidičů, ale také dobré počasí. O víkendu se ale počasí v Libereckém kraji pokazí a budou časté přeháňky. Silnice tak budou kluzké a záchranáři varují řidiče. Všichni by měli být opatrní.