„Obě dívky z bouračky žijí. Obě jsou na oddělení ARO ve stabilizované stavu,“ vyvrací fámy, které mezi lidmi na Liberecku a Frýdlantsku kolují, Alexandra Kittnerová, tisková mluvčí Krajské nemocnice Liberec. Mimo to pak doplnila, že i další zraněnou dívku, ve věku 21 let, již přeložili z jednotky intenzivní péče rovněž na ARO.

Řidič chtěl pomoct?

V průběhu tohoto týdne se navíc mezi lidmi vynořily informace, že právě sedmnáctiletá dívka se zranila již při potyčce na diskotéce, přičemž sedmadvacetiletý řidič, který pravděpodobně nehodu zavinil, byl jako jediný ochotný odvézt ji k lékaři.

Nehoda se stala v neděli v půl druhé v noci a na místě při ní zemřel teprve jedenadvacetiletý mladík. „Sedmadvacetiletý řidič Golfu, který v autě vezl dvě dívky a tragicky zesnulého muže, jel klesáním od Dětřichova na Frýdlant. Před ostrou levotočivou zatáčkou začal předjíždět auto, které jelo před ním. Když se pak chtěl zařadit do svého jízdního pruhu, dostal smyk a z vozovky vyjel,“ popsala příčinu dopravní nehody s tragickým koncem Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Auto se několikrát převrátilo přes střechu a zastavilo se až zhruba sto metrů od silnice. Současně celá posádka z auta vypadla. „Nikdo z nich nebyl připoután bezpečnostními pásy,“ upozornila Vlasta Suchánková.

Pravděpodobný viník nehody, sedmadvacetiletý řidič vyvázl jen s lehkým zraněním. „U řidiče jsme provedli odběr krve, zda neřídil pod vlivem alkoholu. Šetřením nehody se již zabývají kriminalisté, neboť je zde podezření z nedbalostního trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. K nehodě bude rovněž přizván soudní znalec z oboru silniční dopravy,“ doplnila tisková mluvčí liberecké policie.

V případě, že by řidiče soud uznal vinným z ublížení na zdraví s následkem smrti proto, že porušil dopravní předpisy, může jít do vězení na dobu od tří do deseti let. Jedenadvacetiletý mladík, který v neděli nad ránem zemřel, se stal letošní pátou obětí libereckých silnic.