Podmáčená půda a místy, především v horských oblastech, silný vítr měly na svědomí popadané stromy nejen na Liberecku, ale také Českolipsku či Semilsku.
„Od neděle do dnešního poledne vyjížděli naši hasiči více než dvacetkrát," potvrdila mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje (HZS LK) Zdenka Štrauchová.

Během nedělní noci, kolem půl druhé, museli hasiči vyrazit do ulice Otavská v Liberci. „Strom zde zcela zatarasil silnici a navíc strhl telefonní kabel," vysvětlila mluvčí.
Další strom spadl i v Horním Růžodole a včera kolem sedmé hodiny ráno musely dvě hasičské jednotky odstranit spadlý strom v Kryštofově Údolí.

„Strom byl uvízlý ve stráni a hrozil sesunutím do vozovky," upřesnila mluvčí a pokračovala. „V neděli po deváté hodině byla kvůli spadlému stromu na vozovku a drátům elektrického vedení neprůjezdná silnice v Dubé na Českolipsku. Obdobný scénář nastal i odpoledne před čtvrtou hodinou ve vesnici Sýkořice na Semilsku. Z podmáčeného povrchu se zřítil strom, který strhl elektrické vedení," doplnila Štrauchová.

Ještě ten den museli hasiči vyrazit o půl jedenácté v noci opět na Českolipsko. V obci Obora zasahoval strom až do půlky silnice.
Kromě těchto událostí vyjížděli hasiči samozřejmě i k nehodám a požárům, potvrdila na závěr HSZ LK Zdenka Štrauchová.