„Zraněné osoby byly předány do péče zdravotnické záchranné službě,“ uvedli hasiči na svém Twitteru. Hasiči provedli protipožární opatření a zachytili do úkapové nádoby uniklé provozní kapaliny. „Celkem jsme ošetřili pět osob, z toho dvě byly odvezeny do jičínské nemocnice, dvě do jilemnické a jednu jsme převezli do nemocnice v Turnově,“ řekl mluvčí libereckých záchranářů Michael Georgiev, který zároveň potvrdil, že mezi zraněnými byly i nezletilé osoby. 

V pondělí 12. června policie uvedla, že za nehodou stállo nedání přednosti v křižovatce. „37letý řidič octavie v neděli projížděl Libštátem ve směru na Lomnici nad Popelkou. Jel po vedlejší silnici třetí třídy číslo 28311 a v křižovatce pak chtěl odbočit na hlavní silnici druhé třídy číslo 286. Přitom přehlédl, že z levé strany, po hlavní silnici od Lomnice nad Popelkou, jede fabie, jejíž řidič křižovatku projížděl rovně,“ popsala okolnosti nehody tisková mluvčí policie Ivana Baláková. 

Hasiči likvidovali noční požár balíků sena. Oheň napáchal škody za 100 tisíc.
Hasiči likvidovali noční požár balíků sena. Oheň napáchal škody za 100 tisíc

Auta se následně čelně střetla. Záchranáři pak museli převést do nemocnice celou posádku fabie. Řidiče, tři děti ve věku 8, 8 a 10 roků a o 32letou ženu. V nemocnici skončila i 49letá spolujezdkyně řidiče, který nedal přednost. „O pacienty se podělily nemocnice v Turnově, Jilemnici a v Jičíně. Podle dostupných informací by jejich zranění neměla být vážná,“ doplnila Baláková.

Dalšími účastníky nehody byli jorkšír, čivava a boloňský psík, kteří v octávii seděli před nehodou na zadním sedadle a nebyli během jízdy nijak zajištěni. Ti z karambolu i přesto vyvázli bez zranění, jen čivava byla otřesená natolik, že si její stav vyžádal návštěvu veterinární stanice.  

„Hmotnou škodu jsme na místě nehody odhadli na 100 000 korun. Orientační dechové zkoušky u obou řidičů ukázaly, že pod vlivem alkoholu nebyli,“ uzavřela Baláková.