Hledají i svědky, kteří celý incident v Dubické ulici viděli.

Došlo k němu v pondělí 7. března krátce před sedmou hodinou ranní, kdy třiatřicetiletý muž přecházel se svým psem na vodítku silnici. K přechodu se náhle přiřítil vůz značky Škoda Felicia Combi. Na neznámého řidiče bezohlednou jízdu doplatil právě pes, kterého auto přejelo a způsobilo mu tak několikanásobnou frakturu pánve. Neznámý šofér podle výpovědi majitele psa na místě ani nezastavil a pokračoval v jízdě dál směrem na obec Kozly.

Jezevčík jménem Majda se z celého zranění bude léčit týdny, možná i měsíce. Stačilo málo a na nebezpečnou jízdu mohl doplatit i sám jeho majitel. „Dopravní policisté nyní po řidiči a jeho vozidle intenzivně pátrají. Oznamovatel se domnívá, že automobilu registrační značka začíná na písmena „CLI". Připomínáme, že se jedná o osobní vozidlo značky Škoda Felicia Combi tmavé barvy," uvádí Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie.

S vypátráním neznámého piráta silnic by policistům mohli pomoci svědci události, a to řidiči, kteří chodci zastavili před přechodem, aby mu umožnili přejít. Jedná se o tři blíže nezjištěná osobní vozidla, která u přechodu stála ve směru od obce Kozly.

„Tímto vyzýváme řidiče, aby policisty kontaktovali a pomohli jim auto blíže identifikovat," žádá Baláková. Možní svědci se mohou obrátit jak na telefonní linku 158 tak přímo na dopravní inspektorát v České Lípě, který sídlí v ulici Pod Holým vrchem 1734. Tam mohou svědci přijít v pracovní dny v čase mezi 7.00 až 15.30 nebo policii kontaktovat telefonicky ve stejné době na čísle 974 471 815.

Hledanému řidiči hrozí ve správním řízení pokuta do 5 000 korun a ztráta sedmi bodů za to, že porušil hned několik ustanovení zákona o silničním provozu. „Konkrétně neznámý pachatel porušil povinnost účastníka silničního provozu chovat se ohleduplně a zodpovědně, nevěnoval se plně řízení vozidla, dále pak nezastavil na místě dopravní nehody a v neposlední řadě neprokázal na místě nehody svou totožnost," dodává českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.