Nedání přednosti, velká rychlost, nesprávný způsob jízdy. To jsou podle policistů nejčastější příčiny dopravních nehod. Auto ale vždy řídí člověk. Kvůli riskantní a neohleduplné jízdě se pak často účastníky nehod stávají nevinní. A piráti silnic mohou jim a jejich rodinám pokazit celý zbytek života.

Mráz běhá po zádech z nehody, kdy třiasedmdesátiletý muž začal předjíždět v albrechtickém kopci nedaleko Frýdlantu dva náklaďáky. Jeho snažení ale utnul protijedoucí náklaďák, který auto i s mužem smetl ze silnice. „Nehoda skončila naštěstí pouze lehkým zraněním, řidič automobilu měl štěstí,“ potvrdila mluvčí liberecké policie.

Při další nehodě šlo také o život. Udála se na silnici II. třídy vedoucí z Českého Dubu do Vlčetína. Dvaadvacetiletý řidič jel v autě a chtěl odbočit na Proseč. Nejspíš ale přehlédl přijíždějící motorku, a tak došlo ke srážce. Motorka letěla vzduchem stejně jako muž, který ji řídil, a jeho spolujezdkyně. „Řidič motocyklu byl přepraven letecky a spolujezdkyně sanitou zdravotnické záchranné služby do nemocnice,“ uvedla Knopová.

A ani k další nehodě vůbec nemuselo dojít, kdyby řidič dodržel bezpečnou vzdálenost mezi auty. Jel těsně za jiným autem po silnici u sídliště Dobiášova v Liberci. „První řidič byl ale situací vyvolanou silničním provozem nucen zastavit. Na to již třicetiletý muž, řidič druhého auta, nedokázal zareagovat a do auta před sebou narazil,“ popsala Knopová.

Teď může zpytovat svědomí a doufat, že má dobrou pojistku. Škoda po nehodě byla odhadnuta na 235 tisíc korun. Naštěstí se alespoň nikdo nezranil.
Přitom by stačilo, aby řidiči méně šlapali na plyn a dodržovali předpisy, které jsou vytvořeny právě proto, aby bylo na silnicích bezpečně.