Na komunikaci havarovaly dva osobní vozy a jedno nákladní auto. Na místo vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Hasiči museli použít hydraulické vyprošťovací nástroje.

K nehodě došlo u kasina a benzinové pumpy. „Dvaasedmdesátiletý řidič osobního vozidla Dacia jel od Liberce ve směru na Stráž nad Nisou v nesprávném směru. Od Stráže na Liberec v tu samou dobou jela dvaašedesátiletá řidička Nissanu, která se rozhodla předjíždět kamion. Když zahájila manévr a přejela z pravého jízdního pruhu do levého, čelně se střetla s protijedoucím autem,“ popsala nehodu krajská mluvčí policie Ivana Baláková. Střet aut odhodil Nissan na kamion, který řidička chtěla předjet.

Srážka vlaku s člověkem. Ilustrační fotografie.
Na kolejích na Jablonecku vyhasly v sobotu dopoledne hned dva lidské životy

„Mohu potvrdit, že na místě nehody byly dvě zaklíněné osoby, které utrpěly vážná poranění. V kritickém stavu je záchranáři převezli na traumacentrum liberecké nemocnice,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. 

Podle informací od policie oba účastníci nehody svým zraněním po převozu do nemocnice podlehli. Všechny okolnosti této tragické dopravní události zjišťuje služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru Policie České republiky,“ dodala Baláková.

Řidiči, kteří mířili z Chrastavy na Liberec, museli počítat se zdržením. Auta záchranných složek stála také na silnici, která vede opačným směrem.