To se vysypalo nejen na silnici, ale hlavně ze stráně. Silnice byla v daném úseku od devíti hodin do tři čtvrtě na jednu uzavřena. „ Šestadvacetiletý řidič jel ve směru od Liberce na Hrádek nad Nisou, když pravděpodobně vlivem vysoké rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou. Nákladní souprava se neudržela na kolech a převrátila se na bok," popsala příčinu nehody policejní mluvčí Ivana Baláková.

U havarovaného kolosu, který značnou částí zasahoval do silnice, zasahovali profesionální hasiči z Liberce a dobrovolní hasiči z Hrádku nad Nisou. „Před příjezdem záchranářů poskytli hasiči lehce zraněnému řidiči první pomoc a následně zasypali drobný únik provozních kapalin," informovala mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Do nemocnice ale řidiče záchranáři nevezli. „Muž utrpěl jen drobné pohmožděniny nevyžadující převoz do nemocnice, proto byl ponechán na místě," vysvětlil ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík.

Na vyproštění převrácené soupravy byla povolána speciální vyprošťovací technika. Škoda na nákladu bude teprve vyčíslena.