Děti, jimž se nepříjemná událost stala, jsou z Děčína. Tábor pořádal místní Dům dětí a mládeže na Teplické ulici.

„Vedoucí nám volali hned poté, co se to stalo. Řekli nám, že byl v bazénu proud, ale co se stalo přesně, nám nikdo neřekl. Pouze to, že děti raději odvezli na vyšetření do nemocnice a že jsou všichni 
v pořádku," popsal rodič šestileté Laury Jiří Mikel z Děčína.

Holčička si ovšem i druhý den ráno stěžovala na brnění 
v noze, otec ji proto ve středu raději přijel z tábora vyzvednout.

„Samozřejmě jsem o ní měl strach jako má každý rodič 
o své dítě. Na druhou stranu se něco takového asi může stát," řekl s tím, že dívka je na tomto táboře poprvé. „Jinak byla zatím spokojená," dodal.

Co přesně se stalo, holčička neuměla popsat. Elektrický proud měl 29 lidí zasáhnout
 v bazénu při koupaní.

Podle správců kempu vznikl problém kvůli zásuvce.

„Během koupání dětí v bazénu vytekla voda, která se dostala až k zásuvce, kde byla připojena filtrace. Důsledkem toho došlo k tomu, že zásuvka začala probíjet. Z preventivních důvodů byl přivolán lékař, který pro jistotu odeslal děti na vyšetření. U nikoho se nepotvrdilo žádné zranění. Celé události je nám líto a velice se omlouváme," uvedli správci areálu na facebookovém profilu.

Nikdo z táborových vedoucích, kteří se o děti starají, 
s novináři nechtěl komunikovat. DDM Teplická se akorát vyjádřil na svém webu.

„Podle informací, které jsem získal od hlavní vedoucí se jednalo o slabší probíjení elektrického proudu v bazénu střediska a pro jistotu byly proto všechny zasažené děti převezeny na pozorování 
a kontrolu do okolních nemocnic. Nedošlo ale k žádnému závažnému zranění a kromě tří dětí jsou již všechny zpět ve středisku, uvedené tři děti zůstávají pro jistotu na pozorování," napsal v úterý Miroslav Lochman.

„Tři děti musejí podle předpisů zůstat na pozorování déle. Prý se to tak dělá ve většině případů," napsal v textové zprávě ředitel Litoměřické nemocnice Radek Lončák. Kromě Litoměřické nemocnice byly děti převezeny například do Ústí či Teplic.

„Nešlo o žádný případ bezvědomí, šlo o reakce na úraz elektrickým proudem, rozhodně to nebylo tak, že bychom viděli nějaké fibrilace srdce a podobně. U osmi dětí šlo o subjektivní potíže, brněly je ručičky a podobně," upřesnil Petr Bureš, mluvčí zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Ačkoli nedošlo k vážnějšímu zraněním, celým případem už se zabývají kriminalisté. Na místě byli i ve středu dopoledne.

„Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Míra zavinění jednotlivých osob je předmětem dalšího šetření. Dále budou zpracovávány znalecké posudky jejichž vyhodnocení je otázkou několika týdnů," informovala policejní mluvčí Pavla Kofrová.

V chatkách byly od 30. června ubytované děti nejčastěji ve věku od 5 do 8 let. Ve středu tábor oficiálně skončil a děti se vrátily zpátky do Děčína.