Na pět desítek policistů a profesionálních i dobrovolných hasičů od úterního rána procházelo rozsáhlý terén v v oblasti Srní, Jestřebí, Bohatic a Zákup.

Cílem akce bylo nalézt dvaačtyřicetiletou ženu z České Lípy. Žena prostřednictvím sms zprávy oznámila, že se nevrátí domů a popsala, kde jsou uložené dopisy na rozloučenou.

Žena se odpoledne nakonec našla živá. „Krátce po 18. hodině pátrací akce ukončena. Žena byla nalezena a v současné době je v péči lékařů," potvrdila Vlasta Suchánková, mluvčí krajského ředitelství policie. Kde a jak byla žena nalezena, neupřesnila.

Policisté se obávali, že si žena chce ublížit. „SMS zpráva, kterou předtím poslala nebyla nijak konkrétní, nicméně ze zanechaných dopisů se zdálo že si chce zřejmě ublížit," popsala za policisty Vlasta Suchánková.

Žena měla telefon kontaktní ráno, v úterý odpoledne byl vypnutý a na volání ani sms žena nereagovala. Policisté kvůli tomu vyslali do terénu všechny dostupné síly, včetně psovodů, a požádali o spolupráci profesionální i dobrovolné hasiče. Do akce byl zapojen i vrtulník s termovizí.

Rozsáhlá pátrací akce probíhala od rána na Českolipsku. Na pět desítek policistů a profesionálních i dobrovolných hasičů hledalo dvaačtyřicetiletou ženu.

Třináctiletá dívka spáchala sebevraždu

Naopak smutný konec má rozsáhlé pátrání po třináctileté školačce z Liberce. Tu její matka pohřešovala od pondělního odpoledne, kdy dívka nedorazila na kroužek do umělecké školy, odkud ji měla vyzvednout. Rozjelo se pátrání, do kterého se v úterý odpoledne zapojili i hasiči. Sraz měli na letišti v Ostašově.

Pátraci akce ale kolem šestnácté hodiny skončila. V lesíku u letiště se našlo její tělo.

„Lékařka na těle dívky nezjistila stopy násilí. Podle všeho si dívka ublížila sama. V jejích osobních věcech jsme našli doklady, a také dopis na rozloučenou," upřesnila mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková.

Policie nařídí v nejbližší době provedení soudní pitvy. „Určí nám přesnou příčinu smrti. Případem se nadále intenzivně zabýváme. S ohledem na věk dívky a na rodiče, kteří jsou v péči lékařů, nebudeme sdělovat ani bližší informace k tomu, jaký způsob si dívenka k odchodu ze života zvolila," dodala s tím, že do pátrání se v místech, odkud byl lokalizován její mobil, zapojilo kolem šedesáti lidí.

Policistům vypomohlo hned šest jednotek hasičů. Profesionály doplnili hasiči z Karlinek, Horního Hanychova, Pilínkova, Machnína a Růžodolu 1. Na místě se utvořily dvě rojnice. Podle informací Deníku šli policisté směrem od Partyzánské ulice a hasiči od místního aeroklubu. Postupně prohledali močál i uvedený lesík.

"Nešťastnou a pro rodinu bolestnou událost policisté i nadále prošetřují a zjišťují veškeré okolnosti. S ohledem na věk dívky, na rodiče, kteří jsou v péči lékařů, nebudeme sdělovat ani bližší informace k tomu, jaký způsob si dívenka k odchodu ze života zvolila," dodala.