Hned první dubnový den skončil smolně pro jednadvacetiletou ženu. Ta uklouzla a spadla zhruba z osmimetrové výšky. „Posádka vrtulníku transportovala ženu do Krajské nemocnice Liberec s poraněním v oblasti bederní páteře," sdělila tisková mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Letecká záchranná služba musela do Drábských světniček i tento týden. V pondělí odstartovala speciální skupina k vážnému úrazu desetiletého chlapce. „V těžko přístupném terénu došlo ke zranění desetiletého chlapce, který po pádu ze stromu utrpěl otevřenou zlomeninu nohy. Zásah byl prováděn ve spolupráci s pracovníkem Horské služby z Jizerských hor. Po dosažení místa události byl malý pacient ošetřen a v podvěsu pod vrtulníkem transportován záchranáři na místo vhodné k přistání," sdělil ředitel Letecké záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík.

Desetiletý pacient ihned putoval na oddělení traumatologie Krajské nemocnice Liberec. „Následně po naložení do vrtulníku byl pacient směřován k ošetření na traumacentrum v Krajské nemocnici Liberec. Za posledních čtrnáct dnů to byla celkem třetí akce speciální skupiny a vrtulníku. Zásah pozemní cestou by byl velmi obtížný a zdlouhavý místo nebylo dosažitelné zásahovým vozidlem. Kdyby nebyla nasazena speciální skupina s vrtulníkem, tak by bylo nutné pacienta snášet na nosítkách v rukou k sanitce na velkou vzdálenost," doplnil Stanislav Mackovík.