Těžká poranění si způsobil o uplynulém víkendu třiapadesátiletý motocyklista ze Semil. Ten na svém stroji Suzuki havaroval v nedělních dopoledních hodinách v Hodkovicích nad Mohelkou.

„Z dosud nezjištěných příčin nezvládl průjezd levotočivé zatáčky, havaroval a způsobil si těžké zranění, které si vyžádalo převoz vrtulníkem do nemocnice," řekla k nehodě Ludmila Knopová, mluvčí liberecké policie.

Na místě zasahující Letecká záchranná služba muže okamžitě transportovala do liberecké nemocnice. „Motorkář utrpěl zlomeniny dolních končetin, poranění pánve a páteře. Na místě nehody zasahovala posádka z Českého Dubu a vrtulník Letecké záchranné služby Liberec. Zraněný muž byl uveden do umělého spánku, převeden na řízenou ventilaci a letecky transportován do Liberce na traumacentrum," sdělil ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík.

Celková škoda je vyčíslena na 80 tisíc korun. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. „Nehoda se stala směrem z Hodkovic nad Mohelkou na Český Dub a společně s libereckými profesionály zasahovali hasiči z Českého Dubu a Hodkovic nad Mohelkou. Hasiči pomáhali záchranářům s poskytnutím první předlékařské pomoci a naložením muže do přivolaného vrtulníku. Jelikož byla událost v zatáčce, hasiči také řídili provoz na komunikaci," doplnila mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Jsou to dva týdny, co v Janově nad Nisou havaroval dvaatřicetiletý motocyklista z Lovosic. Ten nezvládl svůj stroj Honda CBR900 a havaroval. „Bohužel nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a po pádu na vozovku byl odmrštěn na oplocení domu," popsala nehodu Ludmila Knopová, mluvčí policie. Motocyklista musel být převezen na ošetření do nemocnice.

Tragicky skončila nehoda německého páru u Lučan nad Nisou. K nehodě došlo v sobotu 8. září ve směru od Jablonce na Tanvald. Řidič motocyklu ve velké rychlosti dostal smyk a v zatáčce najel do protisměru, kde zrovna projížděl vůz Daihatsu. Střetu již nešlo zabránit. Nehodu nepřežila spolujezdkyně motocyklisty.