"S těžkým poraněním hlavy jsme zaintubovaného pacienta transportovali vrtulníkem na traumatologické oddělení do nemocnice v Liberci," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Jak se Deníku podařilo zjistit, vrtulník záchranářů nejprve přistál na heliportu u frýdlantské nemocnice. Následně ale znovu vzlétl a přeletěl k místu neštěstí, kde přistál v areálu nově vybudovaného hotelu Antonie. Frýdlantští záchranáři sem zraněného cyklistu, který havaroval o několik set metrů dále na železničním přejezdu, převezli sanitou a následně přenesli do vrtulníku.

Podle infomací jel cyklista bez přilby na hlavě, když na železničním přejezdu u křížení ulic Kodešova a Předměstí narazil do semaforu a upadl do bezvědomí.

"Cyklista se při jízdě ohlédl na svého kamaráda, který jel také také na kole, ztratil kontrolu nad řízením svého jízdního kola a najel do sloupu semaforu. Nehoda se stala v klesání," upřesnila vznik nehody policejní mluvčí Ivana Baláková.

Havárií se nadále zabývají dopravní policisté. Ti si vyžádali u lékařů provedení odběru krve u zraněného muže. To proto, aby se zjistilo, zda náhodou při nehodě nebyl pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Mužův velmi vážný zdravotní stav totiž neumožnil, aby orientační dechovou zkoušku podstoupil hned na místě události.