Sedmapadesátiletý řidič dostal smyk a narazil čelně do radlice traktoru. „Řidič auta v prudším klesání před sebou spatřil traktor s návěsem, který jel o poznání pomaleji, a začal na namrzlé vozovce prudce brzdit. Když traktorista zaregistroval, že se na něj zezadu řítí renault, strhl řízení na místní pole. Řidič renaultu se ale v tu chvíli už dostal do smyku, který ho odhodil na přední část traktoru,“ popsala nehodu policejní mluvčí Ivana Baláková.

„Se zlomeninou předloktí a poraněním bederní páteře převezli muže záchranáři na traumatologickou ambulanci liberecké nemocnice,“ uvedla mluvčí krajské záchranné služby Lenka Markovičová. Zraněnou spolujezdkyni museli hasiči vyprostit hydraulickým zařízením. V autě cestoval i pes, o kterého se postarali přítomní policisté.

Namrzlé silnice přinesly o víkendu i řadu dalších nehod. Řidiči bourali například v Poniklé nebo dvakrát v Martinicích v Krkonoších. „Kromě pomačkaných plechů si nehody vyžádaly i dvě lehčí zranění,“ uvedl mluvčí krajského hasičského sboru Radek Vojík.