K první nehodě s těžkým zraněním došlo ve čtvrt na devět ráno v Liberci, na ulici Kubelíkova. Na přechodu pro chodce se střetlo osobní vozidlo Ford s chodcem. „Řidič osobního vozidla přehlédl z levé strany po přechodu přecházejícího muže a přední částí vozidla narazil do jeho pravého boku,“ přiblížila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Chodec utrpěl při nehodě těžké zranění.

O půl hodiny později řešili policisté druhou dopravní nehodu s těžkým zraněním. Ta se stala v lesním prostoru v katastru obce Oldřichov v Hájích. Řidička vozidla Fiat Brava jela ve směru na Liberec a v pravotočivé zatáčce dostala na mokrém povrchu vozovky smyk. Následně se dostala do protisměru, kde čelně narazila do protijedoucí nákladní soupravy.

„Nákladní vozidlo bylo odraženo za pravou krajnici, kde se dále střetlo se vzrostlým stromem. Při nehodě došlo k těžkému zranění řidičky osobního vozidla,“ doplnila Vlasta Suchánková. Nehody, při kterých vznikla hmotná škoda 741 000 korun, nadále šetří policisté ze Skupiny dopravních nehod. (pr)