Nehoda s vážným zraněním se stala v průběhu noci z 30. na 31. prosince. Jedenadvacetiletý řidič dostal ve Švermově ulici s Octavií smyk a srazil se s protijedoucím řidičem Nissanu Micra. „Jeho osmadvacetiletý řidič utrpěl vážné zranění. S ním je cizinec hospitalizován v nemocnici. Příčiny a okolnosti dopravní nehody prošetřují liberečtí dopravní policisté,“ přiblížila Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Na místě zasahovali také hasiči ze stanice Liberec, kteří u vozidel provedli protipožární opatření a zasypali vozovku sorbentem. Liberečtí strážníci a policisté se postarali o odklon dopravy. Po příjezdu odtahové služby byla vozidla postupně naložena a velitel zásahu si vyžádal přítomnost správce komunikace pro úklid vozovky a odstranění zábradlí. „To se při havárii poškodilo a ohrožovalo plynulost dopravy,“ uvedl Radek Vojík z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

V úterý 30. prosince dopoledne pak vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Liberec k dopravní nehodě osobního automobilu Škoda Fabia na komunikaci R35 u obce Bílý Kostel nad Nisou.

Na místě hasiči zjistili, že osobní automobil narazil do středových svodidel. Zraněného převezla rychlá záchranná služba k ošetření do nemocnice. „Hasiči provedli u vozidla protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali deseti kilogramy sorbentu,“ přiblížil Radek Vojík z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

(pr)